Lampy Tiffany Dodaj odrobinę klasy do Twojego domu


Lampa Tiffany to po prostu rodzaj lampy o kolorowym kloszu ze szkła wykonanego w całości ze szkła, zwykle wykonanego przez Louis Comfort Tiffany. Najbardziej znana jest lampa witrażowa Tiffany. Lampy Tiffany są często uważane za część stylu Art Nouveau. Sama secesja to styl artystyczny, który sięga połowy XIX w. Louis Comfort Tiffany jest faktycznie odpowiedzialny za rozwój tego stylu.

Lampy TIFFANY mogą być prawdziwe lub repliki. Podobnie jak w przypadku prawdziwych, te autentyczne będą miały szkło wycięte i ukształtowane na kształt ludzkiego oka. Niektóre oryginalne będą miały również prawdziwe witraże. Są one znane jako oryginalne lampy Tiffany. Z drugiej strony, lampy repliki Tiffany są zwykle wykonane z ołowiu i będą wyglądać prawie identycznie jak prawdziwe, nawet jeśli chodzi o kolor szkła.

W rzeczywistości najbardziej pożądane z autentycznych lamp Tiffany to lampy Tiffany Studios. To są prawdziwe rzeczy – dmuchane szkło na dużą skalę i celowo wyprodukowane przez Louis Comfort Tiffany. Lampy te można kupić w dowolnej części Stanów Zjednoczonych, ale często można je znaleźć na aukcjach i wyprzedażach nieruchomości w całym kraju.

Kolejną piękną autentyczną lampą Tiffany jest oprawa oświetleniowa New York New Years. Ma podstawę Tiffany, pokrytą matowym szkłem, klosz Tiffany Glass i podstawę z brązu wisteria. Szklany klosz Tiffany jest przezroczystym szkłem i czasami może mieć do niego przymocowane złote klosze z folii. Podstawa jest właściwie wykonana z prawdziwego marmuru. Podstawa Lawisteria Bronze jest repliką jednej z podstaw stosowanych w słynnych listwach koronowych produkowanych do lamp ze szkła Tiffany.

Jeśli szukasz antycznej lampy Tiffany, powinieneś również wiedzieć, że wykonuje się reprodukcje. Wiele reprodukcji jest po prostu wykonanych z innego odcienia szkła lub nawet innego rodzaju metalu. Nie ma sposobu, aby odróżnić. Jeśli jednak nie chcesz kłopotów z czyszczeniem lub naprawą lampy po jej zepsuciu, powinieneś wybrać autentyczną część.

Lampy Tiffany są również dostępne w szerokiej gamie stylów, Jak lampa sufitowa Tiffany. Niektóre z nich mają bardzo prosty styl z pojedynczym płaskim kloszem, podczas gdy inne mają bardzo wyszukany design. Większość ma zapiekane wykończenie, a podstawa lampy Tiffany zwykle znajduje się w zapiekanym kształcie. Niektóre lampy Tiffany mają również kwiatowy wzór w cieniu, a czasem nawet na podstawie. Bez względu na to, jaki rodzaj lampy Tiffany wybierzesz, zawsze otrzymasz produkt doskonałej jakości, który wyglądał wspaniale, gdy został po raz pierwszy stworzony.

Oprócz tego, że jest doskonałym dodatkiem do każdego domu, lampa Tiffany może być używana jako dekoracyjna sztuka. Możesz go używać na podłodze w salonie lub przed kominkiem jako centralny punkt. Wspaniałą rzeczą w tym konkretnym typie lampy jest to, że ma bardzo charakterystyczny wygląd, który wyróżnia ją spośród wszystkich innych istniejących pomieszczeń w Twoim domu. Jeśli kiedykolwiek byłeś w słynnym na całym świecie nowojorskim Muzeum Historii Naturalnej, wiesz już, że lampa Tiffany z innymi witrażami jest idealnym dodatkiem do tego typu muzeum. Nie tylko dodasz swojemu domowi szyku i elegancji, ale także dodasz poczucie bezpieczeństwa. Każdy potrzebuje od czasu do czasu przypomnienia, że ​​rzeczy są bezpieczne i jest to świetny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa w domu.

Lampy Tiffany można łatwo znaleźć w Internecie oraz w wielu różnych sklepach. Jeśli szukasz nowego sposobu na oświetlenie swojego domu to lampa Tiffany może być dokładnie tym, czego szukasz. Tiffany zostały wykonane przy użyciu szkła ołowiowego, więc możesz spać spokojnie, że ten rodzaj oprawy zapewni Ci odpowiednią ilość światła do Twoich potrzeb dekoracyjnych. Wybierając lampę Tiffany, dostępnych jest wiele stylów i rozmiarów, więc powinieneś być w stanie znaleźć coś, co idealnie pasuje do wystroju wnętrza Twojego domu. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się kupić lampę Tiffany do salonu, jadalni, a nawet łazienki, będziesz zachwycony swoim wyborem.