Żyrandole Tiffany art deco


Żyrandole Tiffany są istotną częścią każdego domu zbudowanego przez Tiffany’ego. Zbudowane w latach 1903-1907 lampy te były mózgiem Louisa Comfort Tiffany, który wynalazł oryginalną lampę Tiffany. Te oryginalne lampy odbijały światło w taki sposób, że wydawało się, że światło wpada do pomieszczenia z pewnych centralnych punktów. Był to rewolucyjny pomysł i stworzył scenę dla tego, co dziś znane jest jako lampa oświetleniowa Tiffany.

Louis Tiffany wynalazł nowy rodzaj lampy, która nie tylko wyświetla światło, ale także emituje je w taki sposób, aby tworzyć złudzenia optyczne witrażu. Pierwsza z tych lamp Tiffany’ego nosiła imiona jego żony, talerze, kinkiety, kandelabry i pochodnie. Same lampy były projektami inspirowanymi modelami art deco. Wiele z najbardziej znanych lamp Tiffany to lampy podłogowe Tiffany Louis Comfort Tiffany.

Wokół domu zainstalowano lampy podłogowe, aby oświetlić jadalnię i łazienkę. Lampy podłogowe można zawiesić w jednym punkcie na suficie lub w wielu miejscach na korytarzu. Najbardziej dramatyczny efekt można było osiągnąć dzięki trzem lampom podłogowym. Istnieje wiele stylów lamp podłogowych. Niektóre funkcje obejmują regulowane głowice, ramiona zwijające się w kierunku podstawy lub ramiona z liśćmi, które są zakrzywione i obracają się, gdy światło jest włączone.

Innym urządzeniem służącym do podświetlenia pomieszczenia były lampy sufitowe. Pierwsza z tych lamp sufitowych, Louis Comfort Tiffany Tiffany Cuckoo Lamp, została stworzona, aby pomóc udekorować dom. Odmianą zegara z kukułką jest lampa Tiffany Tiffany Louis Comfort Plurchable Lighting. Taki kinkiet wciąż można znaleźć w domach.

Żyrandole Tiffany Art Deco – Świetny sposób na dodanie wspaniałego oświetlenia do każdego pomieszczenia

Żyrandole to oprawy zwisające z sufitu. Istnieje wiele rodzajów żyrandoli, takich jak żyrandol ze szkła Tiffany, kandelabry i stożkowe. Szklany żyrandol Tiffany to późny, taftowy projekt Louisa Conforta. Żyrandole są zwykle używane do ulepszenia domu w stylu art deco lub vintage.

Świeczniki kandelabry są często używane jako aplikacje ścienne. Konstrukcja świecznika przypomina świecznik z żarówkami zatopionymi w szkle. Zwiesza się z sufitu i zapewnia elastyczne oświetlenie służące do podkreślenia konkretnego dzieła sztuki lub elementu dekoracyjnego w pomieszczeniu. ESCONCE jest podobny, ale ma duży szklany klosz, który zakrywa żarówkę. Żyrandol to zwykle połączenie kandelabrów i lampy sufitowej. Można je znaleźć w wielu różnych stylach i rozmiarach.

Kinkiety i żyrandole występują w wielu różnych wzorach. Wiele osób włącza te dwie różne opcje oświetlenia do swoich domów, aby wprowadzić do pokoju atmosferę art deco. Mogą być również używane do dodawania elastycznego oświetlenia w nocy.

Dekorując swój dom, rozważ oświetlenie Tiffany Art Deco. Wystrój Twojego domu odzwierciedla Twój osobisty gust. Ten artykuł zawiera proste wskazówki dotyczące dekorowania, które należy wziąć pod uwagę podczas dekorowania.

Zanim zaczniesz umieszczać coś w swojej sypialni, zastanów się, jaki nastrój chciałbyś stworzyć. Wybór rodzaju lamp będzie miał na to duży wpływ. Lampy w stylu Tiffany odzwierciedlają ten elegancki styl. Posiadają klasyczną rączkę i żarówkę, od której zawdzięczają swoją nazwę.

Możesz kupić te lampy Tiffany w każdym dziale dekoracji, takim jak Tiffany, Art Deco, Contemporary, Modern, Victorian, Retro lub Tropical. Występują w różnych kolorach, rozmiarach, kształtach i stylach. Upewnij się, że jeśli wybierzesz jedną z tych lamp, otrzymasz taką, która będzie uzupełnieniem innych przedmiotów w sypialni, takich jak pościel, poduszki, zasłony, lampy i meble w sypialni, salonie lub salonie.

Wielkość lampy, której używasz w sypialni, powinna być dostosowana do wielkości powierzchni. Jeśli dekorujesz mały pokój, użyj dużej lampy Tiffany. Jeśli próbujesz stworzyć pokój w kształcie litery L, użyj dwóch małych lamp. Jeden zawieszony pod sufitem nad drugim na ścianie. Wybór odpowiedniego kształtu, a także odpowiedniego odcienia jest ważny przy dekorowaniu pokoju jedną z tych lamp.

Poświęć trochę czasu na zakupy w sklepach w pobliżu miejsca zamieszkania, zanim podejmiesz decyzję. W ten sposób będziesz mógł znaleźć najlepszą cenę na jedną z tych lamp.