Lampy Tiffany Louis Comfort – ich liczne zastosowania


Louis Comfort Tiffany to jedno z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk w świecie witraży. Znana jako Master Glass Maker, jej projekty są nadal popularne. Lampy Tiffanys Tiffanys Louis Comfort zostały stworzone dla ruchu Art Nouveau, który starał się podkreślić znaczenie kolorów i naturalnego świata architektury i sztuki.

Louis Comfort Tiffany urodził się w 1854 roku na Brooklynie w Nowym Jorku. Uczęszczał do Fashion Design and Merchandising Institute, gdzie uczył się sztuki dekoracyjnej. Później przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie pracował jako producent biżuterii, projektant sztuki i witrażysta.

Louis Comfort Tiffany jest najbardziej znany ze swoich projektów w stylu Art Nouveau. Były one wyjątkowe wśród projektów, które wyprodukował w domu. Zaczął eksperymentować z różnymi kolorami, kształtami i fakturami. Te eksperymenty doprowadziły go do opracowania projektów lamp Tiffany, które pozostają popularne do dziś. Oprócz prac domowych opracował wiele części do użytku komercyjnego, w tym panele sufitowe, nogi stołowe i różne oprawy oświetleniowe, takie jak kinkiety i oprawy. W Muzeum Tiffany’ego na Times Square znajduje się wiele jego dzieł secesyjnych.

Louis Comfort Tiffany stał się jednym z czołowych projektantów secesyjnych końca XIX wieku. Jego styl charakteryzowały się dużymi figurami, misternymi wzorami i mocnymi geometrycznymi liniami. Lampa Tiffany Shade może być wykorzystana do dekoracji każdego pomieszczenia i podkreślenia pięknego wystroju wnętrza. Większość lamp Tiffany ma motyw kwiatowy lub zwierzęcy. Z biegiem lat opracowano różne style i projekty, aby zaspokoić zmieniające się gusta projektantów wnętrz i właścicieli domów.

Latarnie Tiffany Louis Comfort to meble, dekoracje ścienne i meble biurowe. Duże, fantazyjne latarnie emanują spokojem i pogodą ducha. Monety te mają również wartości symboliczne. Na przykład biurko TIFFANYS zawiera wiele kawałków witraży Tiffany. Sekretarka znajduje się w holu Muzeum Witrażu w Nowym Jorku.

Sekretariat Tiffanys Louis Comfort znajduje się również w biurach wybitnych Amerykanów, takich jak Theodore Roosevelt, John F. Kennedy czy Jacqueline Kennedy Onassis. Elegancki odcień szkła Tiffany, który zdobił te biurka, jest nadal na swoim miejscu. Wielką zaletą posiadania klosza ze szkła Tiffany jest możliwość ręcznego wykonania. Ręcznie wykonane elementy ruchu artystycznego są wysoko cenione przez kolekcjonerów i handlarzy antykami. Kolekcjonerzy mogą chcieć nabyć szklany klosz Louis Comfort Tiffany Tiffany, jeśli są sprzedawane pojedynczo.

Szklane abażury Louis Comfort Tiffany są również popularnymi elementami dekoracyjnymi w domach, biurach i firmach. Stanowią doskonałe akcenty z innymi abażurami Tiffany i witrażami. Do wyboru jest kilka rodzajów tych odcieni, takich jak odcień motyla, odcień szachownicy, półksiężyc, odcień kuli, odcień księżniczki i szkło w kształcie serca. Są również dostępne w kilku kolorach, w tym żółtym, niebieskim, czarnym, brązowym i czerwonym.

Jedną szczególną lampą Louis Comfort TIFFANY Tiffany, która jest niezwykle kolekcjonerska, jest szklana lampa Tiffany Lamps Heart Shaped z 5 sklejkami. Był sprzedawany jako kompletny zestaw trzech lamp witrażowych Tiffany. Ta wspaniała lampa, wraz z kilkoma innymi, była wystawiona w Smithsonian Museum of American Art w Waszyngtonie przed jej demontażem. Sprzedaż została przeprowadzona tuż przed zniszczeniem muzeum w wyniku ataków terrorystycznych.

Louis Comfort Tiffany był artystą Samuel Edwin Taylor, asystentem słynnego artysty Louisa Comfort Tiffany. Taylor zaprojektował pierwszą lampę Tiffany. Wiele jego projektów znajduje się w prywatnych kolekcjach na całym świecie. Jej kauteryzacyjne lampy ze szkła ołowiowego zostały zaprojektowane w okresie, gdy Tiffany pracowała na amerykańskiej scenie artystycznej.

Louis Comfort Tiffany jest odpowiedzialny za projekt ponad stu lamp Tiffany. Jest również odpowiedzialny za pierwsze kolorowe kamienie szlachetne używane przez Tiffany. Obejmowały one różne kolorowe wzory diamentów. Innym z jego najsłynniejszych projektów był wzór zamkniętej kuli, który w rzeczywistości był po prostu kolorowymi kamieniami ułożonymi w prosty kwadrat. Oprócz kolorowych kamieni szlachetnych zastosował również wiele innych rodzajów naturalnych materiałów, takich jak nac